Merak ettikleriniz

Dünyada ABD(Amerika Birleşik Devletleri) sağlık bakanlığı onayına sahip olan ve tıbbi cihaz statüsünde işlem gören tek cihazdır.

Çünkü klasik ağırlık antrenmanlarında asla ulaşamayacağımız derin kas lifleri GO.MAX EMS antrenmanlarında kolaylıkla aktif hale gelir ve daha çok kas aktivasyonu sağlanır.

Kesinlikle! EMS etkisiyle antrenman veya terapi tehlikeli değildir Çünkü normalde de  kaslarımız beynimizden gelen bir elektrik akımı sayesinde uyarılır ve hareket eder. Bu vücudumuzun doğal çalışma prensibidir.

Saygın AB/ABD üniversiteleri ve kliniklerinden gelen birçok çalışma EMS’nin etkinliğini kanıtlar niteliktedir ve bu süreçte 20 yıldır tıbbi rehabilitasyon programlarında ve profesyonel yarışma sporlarında başarıyla kullanılmıştır. Ayrıca GO.MAX EMS sistemi FDA onayın sahip ilk ve tek sistemdir.

Bu antrenman yapmaktaki amacınıza göre değişir. Ancak rahatlıkla söyleyebiliriz ki ilk antrenmandan sonra daha önce varlığından bihaber olduğunuz kaslarınız ile tanışacak, 3-4 seans sonra değişimi hissedecek ve 8. Seanstan sonra gözle görülür değişimleri farkedeceksiniz.

Evet. Kişiler GO.MAX antrenmanları ile uzun süreli ve düzenli olarak geleneksel antrenman metotlarında olduğu gibi çalışabilirler. Sadece saatler süren ve eklemleri yoran ağır antrenmanlar yerine sadece 25 dakika süren eklem dostu antrenmanlar yapılır.

Spor yapmasına her hangi bir engel bulunmayan her birey GOMAX’te antrenman yapabilir.
Ayrıca ilk dersimizden önce EMS dalında uzman eğitmenlerimiz sizinle her türlü kontrendikasyon hakkında konuşacak ve bilgi verecektir.

Çünkü en değerli varlığın siz olduğunuz biliyoruz. Bu sebeple yarattığımız 1 e 1 antrenman metodunun tek gayesi sonuca ulaşmanız.
• Duruş bozukluğu olanlar
• Sırt ağrısı olanlar
• Doğum sonrası toparlanmak isteyen anneler
• Profesyonel sporcular
• Vücudunu şekillendirmek isteyenler
• Selülit problemi olanlar
• Kas yapmak isteyenler
• Metabolizmayı hızlandırmak isteyenler
• Hassas eklemlere sahip olanlar
• Vücut sıkılaştırma ve yağ yakmak isteyenler
• Kilo problemi olanlar
• Zamanı dar olan profesyoneller

Hayır. EMS  cihazlarımızın akımı çok düşüktür ve kalbe negatif etki yapamayacak frekanstadır. Ek olarak, kalp zarlar ile çevrili ve izoledir. GO.MAX EMS yalnızca iskelet kaslarına uyarım yapar.

Hayır. İnsan vücudunun fonksiyonlarının en önemli yanı elektriksel uyarılar tarafından kontrol edilmesi ve bu uyarılar sayesinde mümkün olmasıdır. EMS cihazlar da aynı işi yapar ve bunu fitness antrenmanları için kullanır. Sinir sistemi bundan fayda görür.

Hayır, resmi çalışmalara göre spor yapan sağlıklı insanlarda hiçbir yan etki yoktur. Tam tersine, birçok olumlu fenomen vardır. Elektro tedaviler de fizyoterapinin klasik teknikleri arasında 1950’lerden bu yana kullanılmaktadır.

GO.MAX antrenmanı en derin kas dokularına ve pelvik tabana ulaşır. EMS muhtemelen bulunan en etkili pelvik taban egzersizidir.

GO.MAX antrenmanı her yaştan herkes için uygundur.

GO.MAX olarak biz herkese herhangi bir aktiviteye başlamadan önce mutlaka bir genel sağlık taraması yaptırmasını öneriyoruz. Ancak bunun dışında eğer aşağıdaki 4 sağlık probleminden her hangi birine sahipseniz GO.MAX Cihazlarıyla antrenman yapmanız uygun bulunmaz
• Kalp pili
• Gebelik
• Kanser
• Epilepsi

GO.MAX EMS antrenmanı sedanter (spor yapmadan) yaşayan insanlar için çok mantıklıdır. Tam da yıllardır spor yapmayan bu grubu tekrar egzersiz yapmaya teşvik eder; bu nedenle, egzersiz için iyi bir başlangıçtır ve günlük yaşamınıza hız verir. Vücudunuzu daha iyi tanımaya başlarsınız, fiziksel aktivitenizin zevki geri gelir ve tüm kaslarınızın çalıştığını hissedersiniz.

Aslında sadece Almanya’da 50.000’den fazla kişi EMS sistemi ile çalışıyor. Bu teknoloji Avrupa ve Amerika’da çok popülerdir ve giderek yaygınlaşmaktadır. EMS sporların fitness devrimidir.

Evet, fitness eğitmeninizin size gösterdiği kapasitenize uygun egzersizleri yaparsınız. Doğru egzersizleri akımın ritmine uygun olarak yapmanız GO.MAX’ın sevilen etkilerini yalnızca egzersiz yapmaya kıyasla anlamlı olarak artırır. Ayrıca sinir kas koordinasyonuza pozitif yansır.

Antrenman seanslarımız GO.MAX’ın EMS alanında uzman ve sertifikalı eğitmenleri tarafından yönetilir. Eğitmenlerimiz biyolojik bireyselliğinizi en ön planda tutarak size özel antrenman programları hazırlar.

En iyi antrenman etkisini elde edebilmek için seanstan 2.5-3 saat önce yüksek karbonhidratlı yiyecekler yemelisiniz. Abdominal rahatsızlık hissetmemek için geleneksel egzersizlerden önce olduğu gibi antrenmandan 2 saat önce yemeyi bırakmalısınız.

Vücudunuzu yeterince hidrate etmek için çalışmadan 30-40 dk önce en az yarım litre su içmelisiniz. Yeterli sıvı tüketimi (günde 2-3 litre) uygun bir diyetin en önemli yanıdır.

Önerilen GO.MAX antrenman süresi haftalık 2 kere 25 dakikadır. Eğer başka egzersizler yapmıyorsanız, haftada 3 antrenman seansına 48 saatlik aralar olmak üzere izin verilir.

GO.MAX EMS sistemindeki cihazlar I.S.T (Impulse Shift Technology) özelliğine sahip olan tek cihazdır. Daha açıklayıcı olmak gerekirse kullandığımız akımı (Frekans-Derinlik-Yoğunluk-Şiddet) sizin antrenman amacınıza göre ayarlayabiliriz.

Spor ayakkabınız ve gülümsemeniz yeterli olacaktır