Go.Max Nedir?

Go.Max Nedir?

Go.Max stüdyolarıyla Avrupa’da giderek yaygınlaşan EMS teknolojisini Türkiye ile paylaşıyoruz, “Spor yapmak isteyen ama buna vakit ayıramayanlara etkili çözümler sunuyoruz”

Öğrencilerimize, “En iyisini birlikte başaralım” diyoruz. Onlara en kısa sürede en etkili sonuçları almayı vadediyoruz, ismimizle bile!

“Go”, hızı temsil ediyor, “max” de ulaşılabilecek en üst noktayı.

EMS nedir peki?

Elektronik kas uyarı sistemi. Bu, sağlıklı ve güvenli elektrik akımları ile kas kasılmalarının uyarılması esasına dayanan bir sistem. Akımlar, bir aygıt tarafından oluşturuluyor ve elektrotlar aracılığıyla doğrudan kaslara ulaştırılıyor. Stüdyoda aygıtlar vücudunuza bağlanıyor ve siz bu şekilde spor yapıyorsunuz.

  • Bu sistemi uygulamalı mıyız?

– Biz spor sırasında hem beden, hem ruhunuz için gerçekten iyi bir şey yaptığımızı hissetmek ve keyifli bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Tabi bir de koşuşturmalı şehir hayatında, herkes gibi biz de en kısa zamanda en fazla faydayı sağlamayı amaçlıyoruz. EMS, bir kişinin spor salonunda haftada 10-12 saatte tamamlayacağı antrenmanları haftada 1 kez 25 dakikalık antremanla karşılama imkanı sağlıyor. EMS’i ilk denediğiniz anda, “Aradığım sporu buldum” diyeceksiniz. Bu, Avrupa’daki her ülkede yaygın bir spor türü. Sadece Almanya’da 700’ün üzerinde merkez bulunmaktadır.

  • Bu sistemin ne gibi faydaları var?

“Çok çalışan biriyim ve spora ayıracak öyle çok vaktim yok” diyor ama bir yandan da fit olmam gerekiyor diyorsanız, bu açıdan EMS, tam sizlik bir sistem. Her antrenmandan sonra kendinizi daha güçlü ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Yoğun çalışan herkese de tavsiye ediyoruz.

  • Go.Max stüdyolarında ki eğitmenlerin sistem hakkında açıklamaları

EMS, “electrical muscle stimulation” yani elektrikli kas uyarımı anlamına gelir. Bu, Avrupa’da çok yaygın ve güvenli bir sistem. İnsanlar elektrik dendiği zaman biraz korkuyor, ancak bu korku yersiz. Çünkü elektrik akımı ile kasların çalışması, vücudun kendi prensibi.

Normalde de kaslarımızın çalışması için beynimiz tarafından elektrik akımı üretilmesi gerekir. Bu akım, motor sinirler aracılığıyla kaslara ulaşır ve kasların aktivasyonunu sağlar. EMS cihazları da bu prensibi bire bir kopyalar ve bu sayede kaslar dışarıdan daha yoğun uyarılara maruz bırakılır. Kısacası; Go.Max’in kullandığı EMS teknolojisi, vücudun prensibini bire bir kopyalayıp fiziksel kas aktivasyonunu sağlayan bir sistemdir.

  • En çok kimler tercih ediyor bu sistemi?

16-80 yaş arasında öğrenciler. Herkesin bize katılma konusundaki motivasyonu farklı. Utangaç insanlar da geliyor, çok fazla kilodan hareket edemeyenler de. İşadamları, kısa vakitte çok hızlı sonuç alabilecekleri için bizi tercih ediyor. Yeni anneler doğum sonrası kilolardan kurtulmak, sırt ağrısı çekenler daha konforlu bir hayata kavuşmak için geliyorlar.

  • Peki bu insanlar, istedikleri sonuca ne kadar zamanda ulaşıyorlar?

– Onlar da bunu soruyor. Ben de şunu söylüyorum; “3 ya da 4 seans sonrasında sonuçları fark etmeye başlayabilirsiniz. Ama 8 seanstan sonra gerçekten değişiklik görürsünüz.” Sadece sporla olmaz, beslenmeyi de düzene sokmak gerekmektedir.